Efektowne meble na taras to podstawa, ale to dodatki tworzą wyjątkowy klimat miejsca. Dodatki, takie jak tekstylia, rośliny doniczkowe i oświetlenie, dopełniają aranżację i nadają jej indywidualny styl. W artykule przedstawiamy, jakie dodatki wprowadzić na taras, aby stał się on przytulnym i przyjaznym miejscem do wypoczynku na świeżym powietrzu.

Dodatki i akcesoria tarasowe – do czego się przydają?

Na tarasie oprócz mebli wypoczynkowych, takich jak fotele, sofy, leżaki, krzesła i stoliki, przydają się również szafy, skrzynie i domki narzędziowe, w których można układać potrzebne sprzęty lub akcesoria do grilla, zabaw z dziećmi lub prac ogrodniczych. Jednak to dodatki wprowadzają indywidualny styl i charakter na tarasie.

Jakie dodatki wykorzystać na tarasie – najważniejsze produkty

Modne tekstylia to dodatki, które ocieplają przestrzeń i budują atmosferę przytulności. W tej grupie można spotkać piękne dywany, ozdobne parasole chroniące przed słońcem, poduszki na siedzenia oraz poduszki dekoracyjne. Rośliny doniczkowe to niezbędne dodatki na każdym tarasie, stanowią bowiem łącznik między przestrzenią mieszkalną a ogrodem. Oświetlenie to także stylowa dekoracja na tarasie, które pozwala wygodnie i bezpiecznie korzystać z przestrzeni po zmroku.

Różne style aranżacyjne a dodatki na taras

Dodatki i dekoracje na taras bywają stosowane we wszystkich nurtach aranżacyjnych. Ich forma, wielkość i liczba zależy od konkretnego pomysłu na przestrzeń do wypoczynku. Nowoczesne, skandynawskie tarasy preferują raczej proste rozwiązania, z ozdobami wykonanymi z naturalnych materiałów. W stylu boho modne są dywany z kwiatowymi motywami, barwne poduszki i dekoracje z drewnianych przedmiotów. W stylu rustykalnym dominują drewniane skrzynie, doniczki i lampiony. Wszystkie style aranżacyjne można wzbogacić o odpowiednie dodatki, aby nadać tarasowi indywidualny charakter.