Wilgoć wewnątrz bębna pralki sprzyja rozwojowi bakterii, co powoduje pojawienie się nieprzyjemnego zapachu. Uchylanie drzwiczek po praniu nie gwarantuje, że pralka nie będzie pachnieć. Warto więc poznać kilka skutecznych sposobów na pozbycie się niechcianych zapachów oraz na zapobieganie im.

Rozwiązanie problemu

Można skorzystać z prostego sposobu, jakim jest puste pranie. Należy ustawić pralkę na bardzo wysoką temperaturę (90-95 stopni Celsjusza) i dodać mocny środek antybakteryjny, tak jak Domestos. Drugim sposobem jest wykorzystanie roztworu octu, który mieszamy z sodą oczyszczoną i dodajemy do prania. Sodu można też dodać bezpośrednio do proszku do prania, ponieważ skutecznie usuwa kamień, zmiękcza wodę i wzmacnia działanie detergentu.

Warto również pamiętać o regularnym czyszczeniu szufladki na detergenty oraz filtra pralki. Wyczyść je szczoteczką i użyj mocnego detergentu, takiego jak Domestos lub Ace. W przypadku braku efektów, warto sprawdzić stan węża spustowego.

nieprzyjemny zapach z pralki

Zapobieganie problemom

Aby zapobiec problemowi z nieprzyjemnym zapachem w pralce, należy zawsze przed praniem dokładnie sprawdzać zawartość kieszeni. Co jakiś czas należy przeprowadzać pranie w wysokiej temperaturze, takiej jak 90 stopni Celsjusza. Częste pranie w niskich temperaturach sprzyja bowiem namnażaniu się bakterii. Pamiętaj również, aby nigdy nie trzymać mokrej odzieży w pralce po zakończeniu cyklu prania. Po wyjęciu prania, pozostaw drzwiczki uchylone, aby bęben mógł się osuszyć.

Podsumowanie

Nieprzyjemny zapach z pralki nie oznacza, że urządzenie jest zepsute. Warto skorzystać z powyższych porad i pozbyć się niechcianych zapachów, a także zapobiegać problemowi poprzez regularne czyszczenie pralki i pranie w wysokiej temperaturze. Dzięki temu odzież będzie pachniała świeżością, a pralka będzie działała sprawnie i bezproblemowo przez długi czas.